Pikatel Airmax-101 Modem Kurulumu Resimli Anlatım

0
pikatel modem kurulumu resimli
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

TTnet in verdiği modemlerden biri olan Pikatel Airmax-101 modem kurulumunu resimli bir şekilde anlatacağım, kurulum talimatlarını aşağıdaki aşamaları izleyerek yapabilirsiniz.

Modem ip alması için öncelikle modemde DSL sinyalinin olması gerekiyor bunun için modem üzerindeki ışıkları kontrol etmeniz gerekiyor, modemde DSL ışığı sabit bir şekilde yanıyorsa sinyal var demektir. Eğer sinyal yoksa bu ışık hiç yanmaz ya da yanıp yanıp söner bunun TTnet ile görüşmeniz gerekiyor.

Modem üzerindeki ışıklar aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir.

pikatel-airmax-101-modem-kurulumu_1

Pikatel Airmax 101 modem reset tuşu ve diğer bağlantı kısımları aşağıdaki gibidir.

Modemi tanıdık şimdi gelelim modem arayüzüne ve modem kurulum işlemine.

  1. Modem kurulumu için Web arayüzüne giriş yapmamız gerekiyor. Pikatel modem arayüzü giriş ip si 192.168.1.1 dir bunu internet tarayıcısı Google Chrome İnternet Explorer gibi tarayıcı açarak giriş yapın.
  2. Aşağıdaki gibi bir kullanıcı denetimi ekranı gelecektir, Pikatel airmax 101 modem kullanıcı adı ve Pikatel airmax 101 modem giriş şifresi sırasıyla admin – admin veya admin – ttnet veya admin – password şeklindedir şeklindedir, eğer arayüze giriş yapamazsanız üstteki resimde görüldüğü gibi modem resetleme işlemini yapmanız gerekiyor ki arayüze giriş şifresi sıfırlansın.

pikatel-airmax-101-modem-kurulumu_3

Arayüz ekranına giriş şifresini değiştirmek isterseniz bu kısımdan değiştirebilirsiniz.

pikatel-airmax-101-modem-kurulumu_5

Bazı Pikatel airmaz 101 modem arayüzünde yazılım versiyonuna göre Kolay Kurulum ekranı mevcut değildir fakat mevcut olanlar için bu şekilde işlem yapıyoruz.

Aşağıda görüldüğü gibi kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriyoruz, burada önemli olan ADSL kullanıcı adı ve ADSL şifresi dir bunları bilmiyorsanız ttnet i arayıp öğrenin, öğrendikten sonra bu kısma giriş yapıp ve Kablosuz ağ adı ve şifresi de belirleyip ayarları kaydedin, bu şekilde modem ip almış olacak ve internete bağlanabiliyor duruma gelmiş olacaksınız.

pikatel-airmax-101-modem-kurulumu_4

İnternet bağlantı sorunu bu şekilde ortadan kalktı ve internete artık rahatlıkla bağlantı kurabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.