Snowboard ve Kayak malzemeleri satan siteler

0
online kayak malzemeleri satan siteler
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Malumunuz 2017 kayak ve snowboard sezonuna ve kar severlerin kar ile buluşmasına sayılı günler kaldı,  bu durum da tabiki kayak ile ilgili ekipmanların tekrar bir kontrol edilmesini gerektiriyor, Kayağa ya da Snowboarda yeni başladıysanız ve bu spora ilginiz büyükse zaten başladıktan sonra daha bırakılmaz bir hal alıyor.

Kayak yapacağız fakat gerekli ekipmana sahip miyiz ?

Bunun için bu işle uğraşan kişilerden fikir almanız en iyisi, gelelim kılık kıyafet, kayak, snowboard, bağlama, bot gibi malzemelerin nasıl seçileceğine, bu seçim sizin kilonuz ve boyunuz ile orantılı olmalı yoksa çok sorun yaşayabilirsiniz.

Snowboard için; Boy, kilo ve board düzeyiniz arttıkça önerilen board boyu da artar. Uzun boardlar yüksek hızlarda daha dengelidir, düşük hızlarda manevra kabiliyeti kısa kayaklara göre daha düşüktür. Kısa board ile yüksek hızlarda daha kararsızdır, düşük hızlarda manevra kabiliyeti yüksektir. Kısa board ile freestyle (serbest) yani daha çok hareket yapabilmek için tercih edilir.

Kayak için; En uygun kayak boyunun belirlenmesi. Boy ve kilonuz, kayak düzeyiniz, ve amaçlanan performansa bağlıdır. Boy, kilo ve kayak düzeyiniz arttıkça önerilen kayak boyu da artar. Uzun kayaklar yüksek hızlarda daha dengeli ve kararlı iken kısa kayaklar dönüşlerde daha kolay ve kontrollüdür. Genel bir yaklaşım olarak günümüzün derin kenar kesimli kayakları için önerilen kayak boyu, geleneksel kayaklar için önerilen boydan 10cm daha kısadır. Geleneksel kayak boyunu ise kabaca aşağıdaki gibi belirleyebiliriz:

  • Yeni başlayanlar: Kayak boyu kayakçının omuz boyu kadar
  • Orta düzey kayakçılar: Kayak boyu kayakçının burun seviyesi ile başının üstü (boyu) seviyesi arasında
  • İleri düzey kayakçılar: Kayak boyu kayakçının boyu ile boyu artı bir el genişliği seviyesi arasında. Çok ileri düzey kayakçılar ve yarışçılarda bu boy kayakçının boyu artı el genişliği ile kayakçının kolu yukarı kaldırıldığında bileğine kadar olan seviye arası olacak kadar artabilir.

Bu işe başladınız ve gerekli ekipmanlarınız yok ise, internette yaygın olarak bilinen online alışveriş siteleri;

bu sitelere bir göz atabilirsiniz. fiyat ortalamaları genelde aynı olur.

bol karlı sezonlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.