Sony Xperia Telefonlar Gerçekten Su Geçirmez mi ?

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Sony firması kendi web sitesinde yaptığı duyuruda kendi telefonu olan Xperia telefonlarının su altınta kullanılmaması konusunda bildirimde bulundu. Sony Z modelleri serisinde su geçirmezliği ile bilinsede heralü karda su geçirmesi konusunda dayanıksız kalıyor. Bu şekilde olabilecek pahalıya mal olabilecek durumdan kullanıcıların kaçınması için bir uyarı yaptı.

Sony, Xperia Z modellerinin su altında kullanılmak için tasarlanmadığını sadece su geçirmeye dayanıklı olduğunu belirtti. Sony Xperia Z cihazların 30 dakika süresince 1.5 m lik derinlikte test edildiğini belirten Sony, cihazların bu testi başarıyla geçtiğini söyledi.

Bu sonuçların laboratuvar koşullarında elde edildiğini, dalış gibi su altı aktiviteleri yaparken cihazınızı fotoğraf çekmek için kullanmamanız gerektiğini belirten Sony, müşterilerinden bu uyarıları dikkate almasını istiyor.

Xperia_Z

Sony, bu açıklamalarıyla su geçirmezlik özelliğinin çoğu kullanıcı tarafından yanlış algıladığını belirtiyor. Sony Xperia telefonlar elbette su geçirmiyor ancak bu durum cihazların tamamen su altında kullanılmak üzere tasarlandığını göstermiyor. Cihazların uzun süre su altında kullanılmaya zorlanması telafi olmayacak sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.