PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Superonline servisinin sağladığı modemlerden olan HG658 v2 Home Gateway modem kurulumunun nasıl yapıldığını resimli anlatım ile bu makalemizde anlatacağız.

Öncelikle internet ayarlarını yapılandırıp bu modemle internete girmek istiyorsak aşağıdaki aşamaları uygulayarak devam edelim.

  • Bilgisayarınızdan bir internet sayfası açarak adres satırına modem arayüzü giriş için 192.168.1.1 yazıp Enter a tıklayınız.
  • Huawei HG658 v2 modem şifresi; arayüze giriş için superonline şeklindedir. Kullanıcı adı ise aşağıda görüldüğü gibi admin olarak giriş yapınız.

Karşımıza çıkan Ana ekrandan hızlı ayarları yapılandırabiliw Wan bağlantısı ayarlarınıza bakabilirsiniz. Fakat internet kurulumu yapacağımız için buradan İnternet kısmına tıklamanız gerekiyor.

  • Sol tarafta İnternet Ayarları menüsüne tıkladıktan sonra WAN_INTERNET_AD seçeneği altındaki Düzenle butonuna tıklıyoruz.
  • Sonrasında yapmanız gereken tek işlem İnternet hesabı yazan yere ADSL kullanıcı adınızı ve uzantısını, İnternet şifresi yazan yere de bu kullanıcı adı ile birlikte size verilen şifreyi yazın.
  • Bu bilgiler önemlidir eğer yanlış yazılırsa internete erişim sağlayamazsınız.
  • Bu yüzden eğer bilmiyorsanız servis sağlayıcınızı arayıp “adsl kullanıcı adı ve şifremi öğrenebilir miyim?” diye sorarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu modemde Turktelekom ya da VodafoneNet internet de kullanabilirsiniz.

Huawei HG658 v2 modem ayarlamaları bu şekildeydi bu ayarları yapıp ayarları kaydettiğiniz durumda internet ayarlarınız modeme işlenecek ve internet erişimi sağlayacaksınız.

Kablosuz şifre değiştirme ya da ayarlamaları için bir önceki makalemiz olan Huawei HG658 v2 Kablosuz Ayarları makalemizi okuyabilirsiniz. Ayrıca modemde port açmak için Huawei HG658 v2 Modem Port Açma makalemizi okuyabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. merhaba ben giriş için şifremi hatırlamıyorum bunun için modemi resetledim fakat hâlâ admin ve ttnet sifreleriyle giremiyorum sisteme yardımcı olabilir misiniz acaba

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.