Telefonu Uçak Moduna Neden Alırız?

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Uçak modunu neden kullanırız? Sadece uçak ile seyahat ederken mi? Evet bir çoğumuz bu şekilde kullanıyor ve aslında uçak modunun sadece bir uçak modu olmaktan başka yetenekleri de var. İşte o yetenekler;

Telefon Pil Süresini Uzatıyor

pil-gucu-uzatma

Tüm akıllı telefon kullananların birinci sorunu telefon pilinin çok çabuk bitmesi telefon internete bağlanmak oyunlar oynamak veya diğer tüm fonksiyonları kullandığı için akıllı telefonların ortalama pil süresi 12 saat civarındadır.

Gün içerisinde piliniz bitmeye yakın olduğunda yani kırmızı ikaz aldığınızda aynı enerjiyi kullanarak devam ederse bitebilir. Fakat bu uçak modu tam bir kurtarıcı olarak yetişiyor. Telefonu uçak moduna alarak pil kullanımı olayını neredeyse %60 azaltabilirsiniz fakat bu durum telefonun şebekesini tamamen kapattığı için arama yapamaz arama alamaz ya da internete giremezsiniz. Sadece işiniz olduğunda yani arama yapmak istediğinizde uçak modunu açıp, kullandıktan sonra tekrar kapatabilirsiniz.

Telefonu çocuk moduna alıyor

bebek-akilli-telefon

Bir ebeveynseniz çocuğunuz ile başınız dertte olabilir 🙂 telefonunuzu çocuğunuza verince de uçak moduna alabilirsiniz. Uçak modundayken şebeke tamamen kesileceği için tekrardan arama alamayacağınızı belirtmek isterim. Bu durumu göze alarak telefonda çocuğunuzun internette dolaşmasını ve interneti kullanmasını engellediği için bilmediği bir yere girip sizi herhangi bir zarara sokmayacaktır.

Karşı tarafa mesajı okuduğunuzu göstermemek

whatsapp-tik

Çoğumuz internet üzerinden mesajlaşırız artık sms devri bitti diyebiliriz. Okuduğum mesajı karşı taraf görmesin diyorsanız da bunu kullanabilirsiniz. Kullandığımız WhatsApp, Facebook Messenger, Snapchat gibi uygulamalarda size gelen mesajları okumadan önce telefonunuzu uçak moduna alıp okuduğunuzda bu şekilde karşı tarafa onaylamamış olabilirsiniz. Bu özellik ne kadar saçma olsa da kullanan kişiler olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.