PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Gelişen teknoloji ile bazı sorunlar ile karşılaşılır oldu. Aslında bu sorunlar ya yanlış bilgiden ya da bilgisizlikten kaynaklanmaktadır. Günümüz de telefon kullanımı bir hayli artmış durumda ve kullanım yaşı da düşmüştür. Haliyle hayatımız için vazgeçilmez olmuştur telefon. Birçok kişi telefonun bataryasının şiştiğini görmüş şaşkınlık yaşamıştır. Peki, neden batarya şişer.

Telefon Bataryasının Şişme Nedenleri ve Çözümü İçin Öneriler

  1. Öncelikle telefon şarj da iken kullanılmamalıdır. Bu birçok tehlikeye sebep olmaktadır. Kullanılan telefonun bataryası şişer ve konuşurken aniden patlayabilir.
  2. Diğer sebep ise şarj aleti kullanımındaki dikkatsizlik. Orijinal şarj aleti kullanmaya dikkat edilmelidir. Aksi durumda batarya çok kısa sürede kullanılamaz duruma gelebilir. Şişen bataryayı mutlak değiştirin. Eğer kullanmaya devam edilirse daha büyük tehlikeler meydana gelebilir.
  3. Mümkün olduğunca telefonunuzu araç da şarj etmeyin. Eviniz de edin ve şarjı dolana kadar kullanmamaya dikkat edin.
  4. Her telefonun kendi özelliğine uygun şarj aletini kullanmaya dikkat edin.
  5. Orijinal batarya kullanın ve telefonunuzu çok uzun süre şarj da bırakmayın.
  6. Telefonu gece şarja koyup sabaha kadar bırakmak da tehlikelidir. Hem telefon hem de bataryanızın ömrünü kısaltacaktır.
  7. Telefonu şarjı tam bitince takmak veya şarjı tam dolunca çıkarmak önemlidir. Gerek olmayan zaman da şarja takılmamalıdır.
  8. Telefonun şarj edildiği ortamın çok sıcak veya çok soğuk olmaması gerekir. Eğer telefonunuz garanti kapsamı içerisinde ise servise verip yeni batarya alabilirsiniz.

Eğer sizin de önerileriniz varsa yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.