Telefonun İnternet’e Bağlanmama Sorunu

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Gün geçtikçe teknoloji sürekli ilerlemeye başlamaktadır. Fakat teknoloji ilerledikçe beraberinde sorunlar ile getirmektedir. İlk olarak birçok kullanıcıların şikayet ettiği sorunlardan bahsedeceğiz. Birçok kullanıcıların şikayet ettiği olay telefonların internet’e bağlanmama sorunu ile karşı karşıya gelmektedirler. Bu şikayetlere ve sorunlara karşı yapılabilecek çözümler önerilmektedir.

İlk olarak bu sorunu yaşayan kullanıcıların yapması gereken en etkili yollardan bir tanesi modemlerin şifrelerinin şifreleme türünü değiştirmek yapılması gereken en önemli konudur. Daha sonra telefondan internet’e bağlanmama sorununda sürekli ve detaylı olarak farklı şifreleme türlerinin bulunduğu modemden teker teker şifreleme yöntemlerini değiştirebilir ve uygulamalar yapabilirsiniz. Böylelikle telefonum internet’e bağlanamıyor sorununa ve çözümlere karşı yapılan bu denemelerinin uygulanması gerekiyor. Telefonlardan internet’e erişimleri sağlayabilmek için olanaklı hale getirme şansınız olacaktır. Bir diğer sorununuz ise telefonun DNS ayarlarından kaynaklanması halinde bu sorun ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Böyle bir sorun gerçekten varsa yapmanız gereken en önemli işlemlerden bir tanesi, telefonlarınızdan DNS ve IP adresini tanımlamanız gerekmektedir.

Daha sonra ise yapmanız gereken işlemlerin arasında IP adresini öğrendikten hemen sonra IP ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmek için ise telefonlardan internet’e bağlanarak şifreyi yazmalısınız. Daha sonra ise bağlantıları kurduktan sonra wifi bağlantısının üzerine uzun bir şekilde basmanız gerekecektir. Uzun bir şekilde bastıktan sonra ise geliştirilmiş seçeneklerine tıkladıktan hemen sonra Statik IP kısmına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise ayarlarından değiştirmeler yaparak sorunlara çözüm sağlanabilmektedir. Bazı telefonların internet ayarlarının nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.