Tenda A30 Access Point Kurulumu

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Huawei modemi Tenda a30 modeline tanıtacağız. Ayarları yapmak için dikkat etmeniz gereken Kanal seviyesi ve Güvenlik türü (WPA-PSK / AES) ayarlarının eşit olması gerekiyor. Kanal 11 olarak ayarlamak ve şifreleme türü wpa-psk olkarak ayarlamak uygun olacaktır.

tenda-a30-ap-kurulumu_1

Tenda A30 Access Point Kurulumu

Öncelikle Tenda A30 arayüzüne girelim,  ap giriş ip si 192.168.0.254

Tenda-A30-Access-Point-Kurulumu_1

Tenda gelişmiş ayarlar menüsünde ilk ekran system status ekranıdır. yapacağımız işlemler wireless settings kısmında

Tenda-A30-Access-Point-Kurulumu_2

Wireless settings ekranından Channel 11 olarak ayarlayın. ve… Wireless security kısmından şifreleme türü ney ise modemde de o şekilde olmalı.

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra Wireless Extender tıklayalım Universal Repeater seçili olmalı ve Open Scan butonuna tıklayalım, Huawei modemin adını görecektir  seçip Apply butonuna tıklayalım bu şekilde internet paylaşımı kablosuz olarak Huawei den Tenda ap ye aktarılacaktır.

Tenda-A30-Access-Point-Kurulumu_3

Huawei modemde de kolay kurulumdan sadece şifreleme türünü değiştirebilirsiniz. Kanal ayarları için Temel > Wlan kısmına tıklayıp ilerleyelim.

Tenda-A30-Access-Point-Kurulumu_4

Bu işlem diğer tüm modemlerde aynıdır, modemdeki wireless ayarları kanal ve güvenlik türü ney ise access pointte de o şekilde aratıp taratıyoruz. MAC adresi cihaz ile eşleştikten sonra internet paylaşımı için köprü oluşmuş oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.