Tenda Access Point Router Kurulumu

1
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Tenda Access Point Router kurulumunu işlemleri: Tenda D301 N11, Tenda A101, Tenda A30 kurulum için öncelikle adres satırına aşağıda görüldüğü gibi 192.168.0.1 yazıp Enter a tıklayalım.

Kullanıcı adı ve şifre isteyen bir ekran gelecektir ilgili kullanıcı adı satırına admin şifre kısmına ise admin yazın. Eğer bu bilgilerle sayfa açılmazsa  modemin arkasındaki resetleme kısmından resetleyebilirsiniz.

Tende Modem Kurulumu

Tenda router arayüzü aşağıdaki gibi bir ekrandır, hızlı bir başlangıç için ilk ekranı kullanabilirsiniz fakat eşleştirme gelişmiş ayarları Gelişmiş seçeneğindedir. tıklayalım.

 

Tenda Access Point Router Kurulumu

Tenda Ap Router gelişmiş ayarları ekranı karşımızda.  Öncelikle aynı zamanda hangi modemle eşleştireceksek o modemin kablosuz ağ adının ne olduğunu bilmemiz gerekiyor…

Bunun için inca modem arayüzüne giriş yaptık ve modem ağ adını öğrendik. Bu ağ adını ap eşitleyip wifi sinyali için alan genişletme yapacağız.

Kablosuz > Evrensel Tekrarlayıcı kısmına giriş yaptıktan sonra Taramayı aç seçeneğinden sonra aşağıdaki çıkan liste modemin etrafta gördüğü erişim noktalarıdır, bu erişim noktalarının içerisinde eşleştireceğimiz modemi seçiyoruz.

Seçim yaptıktan sonra çıkan uyarı “Bu AP’ye bağlanmak istediğinizden emin misiniz ?” şeklindedir. buna Tamam diyelim ve şifreyi girip bağlantısını kuralım.

Kablosuz olarak bağlantıyı modemden kesip ap ye bağlanalım bu şekilde internete girebiliyorsanız pc ile modem arasında bir bağlantı olmuş demektir. Diğer makaleler için tenda modem sayfasına bakabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.