TP-Link TD-W9970 Modem Kablosuz Ayarları

19
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

TP-Link TD-W9970 modem kablosuz şifre değiştirme ve kablosuz ağ adı değiştirme kablosuz mac filtreleme gibi işlemlere bir göz atalım.

 • ilk olarak modem arayüzüne giriş yapmak için bir internet sayfası açıp adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter a tıklatın.
 • modem giriş şifresi admin veya turktelekom kullanıcı adı da admin olarak giriş yapın.
 • Kablosuz ayarları içn menüden Kablosuz > Temel ayarları tıklayalım.
 • Bu kısımdan kontrol edeceğiniz ayarlar, modemin wifi özelliğini kapatmak, kanal ayarları ve kablosuz ağ adı değiştirme şeklindedir.

tp-link-td-w9970-modem-kablosuz-ayarlari_1

 • Kablosuz ağ şifresini değiştirmek için ise Kablosuz Güvenliği butonuna tıklayın.

tp-link-td-w9970-modem-kablosuz-ayarlari_2

 • İstenilen güvenlik tipi seçildikten sonra aşağıdaki kaydet butonuna tıklayın.

tp-link-td-w9970-modem-kablosuz-ayarlari_3

 • Kablosuz MAC Filtresi ile modeme belirlenen cihazların bağlanmasına izin vermek ya da engellemek için kullanılır.
 • Modeme kablosuz bağlanan kişileri görmek için Kablosuz menüsü içerisinde Kablosuz Durum kısmına giriş yapabilirsiniz, işinize yarayacak sadece mac adresidir. mac adresini aldıktan sonra bu aşağıdaki menüye gelip yeni ekle diyerek ekleyebilirsiniz.

tp-link-td-w9970-modem-kablosuz-mac-filtreleme

19 YORUMLAR

 1. Öncelikle selamun aleyküm benim sorunum ne yazarsam yazayım yanlış diyor daha önceden değiştirdim şifreyi hatırlıyorumda ama ne olursa olsun yanlış diyor yardım edermisiniz ?

 2. Merhaba bu gün aldım bu modemi kurulum işlemlerini gerçekleştirdiğimde bir problem yok ancak bağlantı 2 Mbps başka bir modemle denediğimde 14 mbps buluyorum sorun hangi ayarda acaba tesekkurler

 3. merhaba ben dayımlarla (yan daire) ortak internet kullanıyoruz bir tanede routerimiz var bağlantı menzilini arttırmak için ben komşularımızında bağlandığından eminim sadece bizim mac adreslerimize izin ver diyorum etkin hale getiriyorum ama yine herkes bağlanabiliyo neden mac filitreme çalışmıyo olabilir acaba test ettim diğer bilgisayarımdan bağlanabiliyorum?

 4. merhaba tp-link w9970v3 modemim var bunun kablosuz şifrelemesini web olarak yapamıyorum nasıl yapabilirim bilen varsa yardımcı olabilirse sevinirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.