TP-Link TD864w Kablosuz Ayarları Şifre Değiştirme

1
TP-Link TD864w Kablosuz Güvenlik
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu makalemizde TP-Link TD864w kablosuz ayarları ve şifre değiştirme işlemlerini anlatacağız. Aynı zamanda modeme kablosuz kopma sorunu, kablosuz sinyal düşüklüğü sorunu için de hangi işlemler gerekiyor bundan bahsedeceğiz.

Öncelikle modeme bağlı olan bir bilgisayar olması gerekiyor, bu kablolu ya da kablosuz olabilir fakat ethernet kablosu ile kablolu olmasında fayda var, bağlantıda kopukluk olmaması için.

Bağlı olduğunuz bilgisayardan bir internet sayfası açıp adres satırını tamamen silip 192.168.1.1 yazıp enter a tıklayın.

Karşınıza gelecek kullanıcı adı ve şifre ile modem arayüzüne giriş yapın, Kullanıcı adı admin şifre ttnet ya da admin şeklindedir eğer böyle değilse daha önce belirlemişsinizdir, bunu hatırlamıyorsanız modemi reset atıp fabrika ayarlarına almanız gerekiyor.

TP-Link TD864w Kablosuz Ayarları

TP_link_modem

Arayüz ekranından Kurulum seçeneğine tıklayarak WLAN kısmına tıklıyoruz.  Kablosuz ağ adını değiştirmek isterseniz eğer SSID yazan kısmı kullanabilirsiniz. Kablosuzda bağlantı kopma ve hiç bağlantı kuramama sorunu için Kanal Numarası 11 olarak değiştirebilirsiniz.

TP-Link TD864w Modem Kablosuz Ayarlari

TP Link kablosuz şifre değiştirme işlemi için ise Şifreleme WPA2 Mixed seçeneğini alternatif olarak WPA-PSK olarak değiştirebilirsiniz. PSK anahtarı kısmından ise şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz en az 8 karakterden oluşacak şifre belirleyebilirsiniz.

TP-Link TD864w Modem Şifre Değiştirme

Bu şekilde kablosuz ayarlarınızda değişiklik yapıp şifreyi ve ağ adını nasıl değiştireceğini veya kablosuz bağlantı sorununu nasıl çözüme ulaştırabileceğimizi öğrendik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.