TP-Link TD864w Modem Kurulumu
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Bu makalemizde TP-Link TD864w modem kurulumu işleminin ve internet bağlantısı sorunu çözümü, şifre değiştirme ve internet ayarlarını yapacağız.

Öncelikle modem arayüzüne giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için bilgisayarınızdan bir internet sayfası açıp adres satırını tamamen silin ve 192.168.1.1 yazıp giriş yapmamız gerekiyor.

TP_link_modem

Modem arayüzü ekranı açıldığında Kurulum > WAN menüsünü açalım. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir, modem kurulumu ve internet ayarlarını buradan yapılandıracağız.

FAKAT! internet ayarlarını yapabilmek için internet hattınıza tanımlı ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi biliyor olmanız gerekiyor bunları bilmiyorsanız eğer, servis sağlayıcınızı arayıp bunları öğrenmeniz gerekiyor.

TP-Link TD864w internet ayarları

Bu kısımdan ayarlarını değiştirebilmek için sayfanın altındaki Wan Arayüz Tablosu seçiniz başlığının altındaki yuvarlak radio butonu seçin.

TP-Link TD864w Arayüzü

seçim yaptıktan sonra formdaki bilgiler düzenlenebilir hale gelecektir, buna göre bu kısımdaki ayarlardan PPP ayarlarındaki kullanıcı adı ve şifre bilgilerini doğru bir şekilde girip ayarları Kaydet butonuna basak kaydedin.

TP-Link TD864w Kurulumu

Kaydettikten sonra sayfa yenilenecektir, modemde adsl ışığı da sabit bir şekilde yanıyorsa internet bağlantısı alabileceksiniz. Modemde kablosuz ayarların yapılandırılması için bir önceki makalemiz olan TP-Link TD864w Kablosuz Ayarları Şifre Değiştirme makalemizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.