PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Tumblr; Twitter, Instagram’a benzer sistemli bir mini blog sistemidir. Tumblr’da yazılar, fotoğraflar, GIF ve animasyonlar, diziler, bağlantılar, şakalar, eşek şakaları, zekice espiriler, Spotify parçaları, mp3’ler, videolar, moda, sanat, derin konular… Tumblr her şeyi barındıran, birbirinden farklı 294 milyon blogun oluşturduğu bir bütündür.

Tumblr’nin yaygınlaşmasının en önemli nedeni insanların sosyalleşme çabasından ötürü ve Twitter, Instagram gibi sosyal medya siteleri gibi bir popülerlik kazanmaya yönelik bir sosyal ağ olarak da tanımlanabilir. En önemlisi bir yemek yemeden önce onu ilk sosyal medya ile insanlara ve takipçilerine bildirmek oluyor.

Bunun dışında Tumblr kendi ne has özellikleriyle de insanları kendine çekiyor. Kullanımı kolay arayüzü ve hızlı kullnılışı ile rakiplerinden önde yer alıyor..

Tumblr’a Nasıl Üye Olunur?

http://www.tumblr.com/ adresine tıklayıp aşağıdaki gibi sağ üst köşede olan Kaydol butonuna ya da Başla butonuna tıklayın.

tumblr-kaydol_1

Açılan ekranda sizden bir eposta adresi ve şifre girmenizi isteyecektir. Diğer sosyal medya hesaplarına nazaran kullanıcı adını kendisi belirliyor bu ilginç olmuş. Çok fantastik bir kullanıcı adı belirlediği için ben değiştirmeyi tercih etmedim 🙂

tumblr-kaydol_2_2

Sizden ilginizi çekecek kategorileri seçmenizi istiyor, Bunu seçmenizdeki amaç Tumblr kullanırken keşfet kısmında ne tür bir ilgi alanına sahipseniz buna göre bloglar size paylaşılacaktır. Seçimlerinizi yaptıktan sonra Next butonuna tıklayın.

tumblr-kaydol_3

Tumblr profiliniz oluştu fakat yapılacak son bir işlem var, eposta adresinize gelen onay mesajını onaylayıp fake olmadığınızı yani gerçek bir insan olup olmadığınızı kanıtlamak olacaktır.

tumblr-kaydol_4

Epostaya gelen mesaja bakıp “Evet, benim!” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

tumblr-kaydol_5

bu şekilde üyelik işlemi tamamalanacaktır.

Tumblr Nasıl Kullanılır?

tumblr-da-paylasilabilecekler

Öncelikle Tumblr hesabımıza giriş yapıyoruz. Henüz üye olmadıysanız üye olmanız gerekiyor. Tumblr’da paylaşım türleri arasında: Metin, Fotoğraf, Alıntı, Bağlantı, Sohbet, Ses ve Video yer almakta.

Profili oluşturduktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Paylaşımlarınızı aşağıda görünen seçenekler üzerinden yapabiliyorsunuz.

tumblr-kullanimi_1

Yukarıdaki Navigasyon menüsünden Pusula (Keşfet) ikonuna  tıklayarak ilgil alanınız olan blog paylaşımlarınıza bakabilirsiniz.

tumblr-kullanimi_2

Mesaj kutusuna da aşağıdaki gibi eğer gelen bir mesaj var ise buradan bakabiliyorsunuz. Yani kullanıcılar arasında birebir mesajlaşma mevcut.

tumblr-kullanimi_3

Smiley butonuna tıklayarak Bir Tumblr’la konuş seçeneği ile sosyal ağınızı genişletebilirsinz.

tumblr-kullanimi_4

Profil düzenleme işlemi ve görünüm tema ayarları gibi beğendikleriniz takip ettikleriniz gibi ayarları buradan görebilirsiniz.

tumblr-kullanimi_5

Yeni bir fotoğraf paylaşımı işlemini yapınca aşağıdaki gibi bir ekran gelcektir ve buradan fotoğraf paylaşabilirsiniz. İster gif ister png ister jpg..

tumblr-kullanimi_6

Tasarım düzenleme işlemini http://www.tumblr.com/customize tıklayarak yapabilirsiniz. İşte Tumblr sosyal ağı bu şekilde birşey..

Aynı zamanda Tumblr mobil uygulaması ile de akıllı telefonunuzdan kullanabilirsiniz.

mobile-install-googlemobile-install-apple

İyi bloglamalar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.