PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Whatsapp; En çok kullanılan online mesajlaşma programı olarak biliyoruz ve Whatsapp’ın bilmediğiniz 5 özelliğini sizin için araştırdık. Whatsapp’ı Hergün çok etkin bir şekilde kullanıyoruz ama bilmediğiniz özelliği olan bir kaç madde olduğunu düşünüyoruz.

Teknolojiyle ilgili birçok şeyde olduğu gibi, söz konusu WhatsApp olduğunda da faydalanabileceğiniz ipuçları ve işlevleri var. Bu gibi özellikleri bilmek sizi diğerlerinden önde olmanızı sağlar. Peki tam bir WhatsApp kurdu olmak için bilinmesi gereken özelliklerinin hangileri olduğunu aşağıdaki maddelerden öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Yıldızlı Mesajlar Özelliği

whatsapp yıldızlı mesajlar

Whatsapp yazışmasında önemli bir iletiyi işaretleyerek daha sonra yıldızlı mesajlar kısmına bakarak zahmetsiz bir şekilde gönderilen o mesaja ulaşabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak sizin büyük bir zahmet etmenizi engelleyecektir. Onca mesajlar arasında gezinip tek bir mesaja ulaşmak çok zahmetli olacaktır.. Whatsapp yıldızlı mesaj olarak işaretlediğiniz  mesajlara Whatsapp açtıktan sonra Seçenekler > Yıldızlı mesajlar kısmına girerek bakabilirsiniz.

Whatsapp Mesaj Zamanlayıcı

seebye_scheduler_1

Önemli günlerde sevdiğiniz kişilerin, akrabalarınızın, sevgilinizin, eşinizin, dostunuzun doğum gününü unutmaktan endişe ediyorsanız, Android kullanıcıları için Seebye Scheduler ROOT app ından faydalanabilir… iOS yani iPhone kullanıcıları Message Scheduler for WhatsApp App’ını kullanabilirsiniz fakat bu uygulamalar rootlu android telefonda jailbreak li bir iphone da kullanılabilir..

WhatsApp Kilitleme Programı

whatsapp-kilitleme-programi

Telefonunuzu başkaları da mı kullanıyor? Cihazınızı belki çocuklarınıza oyun oynaması için, belki sekreterinize görüşmelerinizi gerçekleştirmesi için teslim ediyorsunuz. WhatsApp’ı kilitlemenin ve meraklı gözleri uzak tutmanın ise bir yolu var. Bu iş için Android’de AppLock, iOS’ta iApp Lock uygulamalarından faydalanmanız gerekiyor. Uygulamanın Android sürümü root’a ihtiyaç duymazken iOS sürümü, jailbreak’li cihaz gerektiriyor.

Whatsapp Sohbet Kısayolları

WhatsApp-kisayol-mesajlasma

Whatsapp üzerinden en çok kimle konuşuruz? sevgilimizle, eşimizle, kankamızla, Eşinizle sıkça WhatsApp üzerinden mi görüşüyorsunuz? Cihazınızın giriş ekranına sohbet ekranını açmanızı sağlayacak bir kısayol ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Sohbeti açıp, menü düğmesine basmanız, ardından “Sohbet kısayolu ekle” seçeneğine dokunmanız yeterli.

Whatsapp Telefonunuzun Belleğini Doldurmasın

whatsapp-mesajlasma

Whatsapp üzerinden gönderilen resimler sizin sadece galeride resim kısmında bulunmuyor aynı zamanda mesajlaşma kısmında da whatsapp belleğinde de yer alıyor bu resimlerin otomatik olarak indirlimesini engellemek için WhatsappAyarlar > Veri kullanımı kısmına giriş yapın. Otomatik medya indirme kısmı içerisinde Mobil veriyi kullanırken, Wi-Fi’ye bağlıyken ve Dolaşımdayken seçeneklerini devre dışı bırakın bu şekilde bu dertten kurtulabilirsiniz. Hatta sohbet temizle seçeneği ile ilerleyip depolanan resimleri ve medya dosyalarını temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.