Windows 10’da Harita Nasıl İndirilir?

Windows 10 bilgisayar kullanıyorsanız google maps gibi kullanacağınız Windows 10 Haritalar'ı indirebilirsiniz.

0
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Windows 10 sistemiyle birlikte yüklü olarak sunulan en önemli uygulama çeşitlerinden biri, hiç şüphesiz harita uygulamasıdır. Teknoloji alanında da büyük bir ilgi uyandırdığı söylenebilir. Tıpkı Google Maps ve diğer tüm harita servis uygulamaları gibi kentlerin haritalarına rahatlıkla erişebildiğimiz bu uygulama kapsamında ilave olarak çevrimdışı yani offline bir şekilde harita görüntüleyebilme imkanı da sunulmaktadır. Bu özellik aracılığıyla Wi-Fi bağlantısı mevcutken dilediğiniz kentlerin haritasını cihazınıza indirebilirsiniz.

Daha sonrasında ise internet bağlantısının bulunmadığı yerlerde mevcut haritaları rahatlıkla görüntülemeniz mümkündür. Çevrimdışı kullanım sağlayabilmek adına harita indirme işlemi de önemli hale gelmiştir. Öncelikle Windows Harita uygulamasının mutlaka güncel olması gerekmektedir. Gerekli güncellemeleri yaptığınızdan emin olmalısınız.

Windows Harita uygulamasındaki ‘başlat’ tuşunda bulunan arama seçeneğine ‘harita’ yazdıktan sonra erişim sağlayabilirsiniz. Harita uygulaması eğer güncel durumdaysa sol alt kısımda mevcut olan ‘ayarlar’ kısmından ‘çevrimdışı harita indir’ alanına geleceksiniz. Bu alana girdikten sonra da istediğiniz herhangi bir ülkeyi seçerek indirme işlemine başlamanız yeterlidir.

Ayrıca indirme işlemi tamamlandıktan sonra da indirilmiş haritaları yine bu uygulamadan rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz. Bu durumda çevrimdışı bir şekilde harita görüntülemenin online servislere kıyasla belirli açılardan eksik olduğunu ifade etmek mümkün olacaktır.

Yine de sizin internet bağlantısı olmadığı zamanlara bu gibi haritalara erişebiliyor olmanız belki de hayatınızı kurtaracaktır. Bu uygulamanın son derece ideal alternatifler ve hayatı kolaylaştırıcı imkanlar sunduğu net olarak belirtmek gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.