Youtube Giremiyorum ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

0
facebook a giremiyorum, youtube a giremiyorum, youtube giremiyorum 2015, Youtube Giremiyorum ERR_CONNECTION_TIMED_OUT, youtube nasıl girerim
facebook a giremiyorum, youtube a giremiyorum, youtube giremiyorum 2015, Youtube Giremiyorum ERR_CONNECTION_TIMED_OUT, youtube nasıl girerim
PANELİ GİZLEKONU HAKKINDA DESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ TIKLA ARA

Yotube giremiyorum: bu sorun bir çok internet kullanıcılarının karşılaştığı bir sorun Youtube, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine girişler ile alakalı sorun yaşanmakta. Sorunun çözümü için bir kaç alternatif yol var. Bunlardan biri ile kesinlikle çözülecektir.

Google chrome ile Youtube giriş yaptığımızda aşağıdaki ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hatasının olduğu bir sayfa görünecektir.

youtube_giremiyorum_1

1. AĞ BAĞLANTISINA DNS GİRMEK

Dns girişi için Başlat butonuna tıklatıp ncpa.cpl yazıp ağ bağlantılarını açın, hangi şekilde internete bağlıysanız kablolu kablosuz, bu ağ bağlantısına sağ tıklatıp özelliklere tıklatalım.

youtube_giremiyorum_2

Aşağıdaki görüldüğü gibi internet protokolü sürüm 4 yazısına çift tıklatalım (sol kısmındaki tik işaretini kaldırmayalım!)

youtube_giremiyorum_3

Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan: seçeneğini seçip istediğiniz adresleri girin.

Tamam butonlarına tıkayıp kaydedin ve Youtube girişi test edin. Eğer giriş yapmazsa aşağıdaki adıma devam edin.

youtube_giremiyorum_4

2. HOSTS DOSYASI KONTROLÜ

Kimi zaman sitelere giriş engellemeleri hosts dosyasında bulunan yönlendirmelerden kaynaklı olabilir. Bunu kontrol etmek için bir Windows gezgini klasör açın adres satırına C:\Windows\System32\drivers\etc yazın ve giriş yapın. Açılan klasörde hosts dosyasına çift tıklayın.

youtube_giremiyorum_5

hosts dosyasını not defteri ile açın.

youtube_giremiyorum_6

hosts dosyasının görüntüsü aşağıdaki gibiyse ve en alt satırın haricinde farklı bir bilgi yoksa bura kaynaklı sorun yok, eğer varsa bunları silin ve kaydedin Youtube girişi tekrar deneyin giriş sağlanmazsa eğer bir sonraki adıma geçin.

youtube_giremiyorum_7

3. MODEMDE GÜVENLİK DUVARINI KAPATMAK

Tüm işlemleri denedikten sonra hangi modem kullanıyorsanız arayüzüne giriş yapın ki genelde Huawei modemlerde bu sorun oluyor.

Modemdeki güvenlik duvarını kapatmak için Gelişmiş > Güvenik duvarından kapatabilirsiniz, güvenlik duvarı Yüksek seçeneği seçili olduğu için giriş yapılamıyor. Seviyeyi Düşük olarak ayarlayıp kaydettiğimde sorun çözüldü.

youtube_giremiyorum_8

Youtube ve Facebook gibi giremediğimiz sitelere erişim sağlandı.

youtube_giremiyorum_10youtube_giremiyorum_9

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.